Latvian Museum Directory

Museum of Romans Suta and Aleksandra Beļcova

Elizabetes Street 57a, Apt. 26 (5th floor), Rīga LV-1050, Latvia

  •  67288800

Dienvidfrancijas garša

 

12. april. 2012

Ceturtdien, 12. aprīlī, plkst. 18.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) aicina uz pavārmākslas un ceļošanas entuziastes Ilzes Jurkānes lekciju „Dienvidfrancijas garša”, kas norisināsies programmas „Franču Rivjēra. Aicinājums ceļojumā” ietvaros. 

Savā 2011. gadā iznākušajā autobiogrāfiskajā pavārgrāmatā „Dzīves garša” Ilze Jurkāne raksta: „Māksla, arhitektūra, mode, kolorīta vēsture, elegance, mūzika, skaista valoda un, protams, izcils ēdiens – tas viss raksturo Franciju. Turklāt šī zeme ir ļoti skaista – gan Parīze, gan piejūras reģioni, gan Provansa, gan skaudrākie ziemeļi. Ar Jāni [dzīvesbiedru Jāni Jurkānu] izbraucām arī Dienvidfrancijas piekrastes pilsētas – Kannas, Nicu, Žuanlepēnu, Antibu un ar kuģīti uz Monako. Nicā un Kannās aizgājušo laiku auru vēl spēju iedomāties un uzburt, diemžēl tur ir pārāk daudz tūristu un pludmales bieži netīras. Pikaso mājas muzejs un Antibas tirgus gan vēl šķiet kā no citām – labākām dienām.”

12. aprīļa stāstījumā „Dienvidfrancijas garša” pavārmākslas un ceļošanas entuziaste Ilze Jurkāne dalīsies savos iespaidos un pārdzīvojumos saistībā ar ēdienu un tā baudīšanu Franču Rivjēras pilsētiņās, pastāstīs par ēšanas paradumiem un garšas izjūtām šajā Francijas reģionā, iepazīstinās ar izplatītākajiem produktiem, garšvielām un tipiskākajiem ēdieniem un dzērieniem, atsevišķos gadījumos izstāstot arī to receptes un pagatavošanas gaitu.

Uz lekciju nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni (+371) 67 288800 vai rakstot uz e-pastu sbm@lnmm.lv. Lekcijas apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī muzeja pastāvīgo ekspozīciju un aktuālo izstādi. Dalības maksa: ieejas biļete muzejā.

Ilzes Jurkānes lekcija notiek programmas „Franču Rivjēra. Aicinājums ceļojumā” ietvaros. Programma, kuras pasākumi muzeja apmeklētājiem ļaus tuvāk iepazīt šo skaisto Dienvidfrancijas reģionu, veidota kā papildinājums izstādei „Aleksandra Beļcova un Franču Rivjēra”. Šī mākslinieces 120. jubilejai veltītā ekspozīcija Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā ir skatāma līdz š. g. 2. septembrim. Izstādē eksponēti gleznojumi, zīmējumi, skiču albumi, fotogrāfijas un dokumenti ļauj ieraudzīt Franču Rivjēru Aleksandras Beļcovas acīm un iepazīt vienu no spožākajiem posmiem gleznotājas radošajā biogrāfijā.

Teksts: Baiba Vanaga

http://www.lnmm.lv/lv/sbm/info/visit/event/future/

 
blog comments powered by Disqus