Latvian Museum Directory

Latvian National Art Museum Exhibition Hall Arsenāls

  •  67357527
  • fax 67357520

Sarunas muzejā: Purvīša balva 2013

 

17. february. 2013

Svētdien, 17. februārī, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz „Sarunu muzejā” ar Purvīša balvas 2013 ieguvēju, kura vārds kļūs zināms kandidātu darbu izstādes atklāšanas ceremonijā 15. februārī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Vecrīgā, Torņa ielā 1).

Harijs Brants, Andris Breže, Ivars Drulle, Andris Eglītis, Miķelis Fišers, Andrejs Grants, Gļebs Panteļejevs vai Krišs Salmanis. Kurš uzvarēs? Jautājums, atbildi uz kuru ir grūti prognozēt. Tas intriģē, dara nemierīgu un rosina viedokļu apmaiņu. Visi astoņi autori izgājuši neatkarīgo ekspertu stingrajam profesionālajam vērtējumam. Regulāri sekojot līdzi Latvijas mākslinieku aktuālajam sniegumam izstādēs, divu gadu laikā trešās Purvīša balvas fināla atlasei tika nominēti 29 mākslinieki / mākslinieku grupas, kuru radošais veikums novērtēts kā nozīmīgs notikums Latvijas vizuālās mākslas ainā. Fināla atlasei tika izvirzīti tikai 8 autori.

Purvīša balvas 2013 ieguvēju noteiks starptautiska žūrija deviņu cilvēku sastāvā, izvērtējot minēto astoņu kandidātu veikumu viņu kopējā izstādē, kas iekļauj visus laikmetīgās mākslas veidus – glezniecību, grafiku, tēlniecību, instalācijas, foto- un videomākslu.

Purvīša balva dibināta 2008. gada janvārī ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.

Purvīša balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis ekspertu un īpaši izveidotas žūrijas augstāko vērtējumu. Balvas apjoms ir 20 000 latu (ieskaitot nodokļus). Līdz šim tā ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.

Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu „Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuvis mākslinieks Kristaps Ģelzis.

LNMM izglītības programmas „Sarunas muzejā” ietvaros apmeklētājiem tiek piedāvāta unikāla iespēja iepazīties ar uzvarētāju, noklausīties viņa stāstījumu par sevi un saviem darbiem, kā arī uzdot jautājumus. Kopā mēģināsim atklāt laikmetīgās mākslas vērtības, saprast tās būtību.

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Aicināti visi! Mēs Jūs gaidām!

Dalības maksa: ieejas biļete izstādē. Izstāde skatāma līdz 14. aprīlim.

 

Nataļja Sujunšalijeva

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja

Reklāmas un informācijas darba kuratore

T: (+371) 67 357527

F: (+371) 67 357520

E: pr.service@lnmm.lv

I:  www.lnmm.lv

Twitter: www.twitter.com/lnmm_muzejs

 
blog comments powered by Disqus