Latvian Museum Directory

Latvian National Art Museum Exhibition Hall Arsenāls

  •  67357527
  • fax 67357520

Sarunas muzejā: Ilmārs Blumbergs „Es nemiršu” Tikšanās ar izstādes kuratori Anitu Vanagu

 

15. september. 2013

Svētdien, 15. septembrī, plkst. 15 mākslas zinātniece Anita Vanaga aicina Ilmāra Blumberga talanta cienītājus uz tikšanos mākslinieka jubilejas personālizstādē „Es nemiršu” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Vecrīgā, Torņa ielā 1).

Ilmāru Blumbergu var uzskatīt par spēcīgāko mītiskās domāšanas pārstāvi Latvijas mūsdienu mākslā. Brīdis, kad acumirklīgais pārtop mūžīgajā, cilvēks un viņa eksistence, dzīve un nāve ir Blumberga izpētes objekti, kas daudzus gadus dažādās variācijās sastopami mākslinieka daiļradē – gleznās, grafikās, plakātos, grāmatu ilustrācijās, scenogrāfijā, skulptūrās, instalācijās, fotogrāfijās un videodarbos.

Tie ir redzami arī jaunākajā personālizstādē, kur vairāk nekā simts eksponātos autors veido autobiogrāfisku, dziļu, emocionālu stāstījumu un konceptuāli tēlainu radošo atskaiti par 70 gadu laikā pārdzīvoto, pārdomāto, izjusto, paveikto: „Zīmēt, ko dzīvoju, lai labāk saprastu, kā es dzīvoju,” paskaidro mākslinieks. Un piebilst: „Te ir „visi [darbi] kopā. Nevis daudz, bet viss. Kā viens veselums.”

Uz „Sarunu muzejā” ir uzaicināta izstādes kuratore, mākslas zinātniece Anita Vanaga, kura ievadīs skatītājus savdabīgajā Ilmāra Blumberga tēlu, simbolu un zemtekstu pasaulē, stāstot par mākslinieka dzīvi un viņa jaunrades filozofiju, atsevišķu ciklu darbu koncepciju un tajos iekodēto autora vēstījumu. „Šī izstāde saucas „Es nemiršu!”. Tā nav par miršanu. Tā ir par dzīvošanu,” uzsver Blumbergs, stāstot, ka, uzzīmējot notikumu, cilvēks no tā tiek vaļā: „Viss. Tas ir prom. Tu it kā pārej tai nāvei pāri.”

Ilmārs Blumbergs dzimis 1943. gadā Rīgā. Beidzis Rīgas lietišķās mākslas vidusskolu (1963) un Latvijas PSR Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu scenogrāfijas specialitātē (1972). Bijis Dailes teātra scenogrāfs (1969–1984), galvenais mākslinieks (1976–1978), veidojis operu iestudējumus Latvijas Nacionālajā operā u.c. Kopš 1962. gada Ilmārs Blumbergs regulāri piedalās mākslas izstādēs visā pasaulē, realizējis nozīmīgas personālizstādes Vācijā, Francijā, Itālijā, Norvēģijā un citur. Saņēmis visaugstākos apbalvojumus visās radošās darbības jomās.

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Aicināti visi! Mēs Jūs gaidām!

Dalības maksa: ieejas biļete izstādē (pieaugušiem LVL 2,50; skolēniem, studentiem, pensionāriem LVL 1,50).

Izstāde skatāma līdz 6. oktobrim.

 

Laura Dravniece,

LNMM Izglītības programmu kuratore

 

 
blog comments powered by Disqus