Latvian Museum Directory

Latvian National Art Museum Exhibition Hall Arsenāls

  •  67357527
  • fax 67357520

Mobilā darbnīca: Mākslas variācijas

 

14. may – 31. may. 2013

No 14. līdz 31. maijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) izstādē „Latviešu māksla trimdā” norisināsies „Mobilā darbnīca: Mākslas variācijas”. Radošā darbnīca piedāvās vairāku mākslas mediju iepazīšanu un to praktisku apguvi, paralēli skatot bagātīgu vizuālo materiālu un atklājot sev maz zināmas Latvijas mākslas vēstures lappuses.

Vērienīga izstāde, iekļaujot ap 200 mākslas darbu, skatītājiem sniedz plašu ieskatu mākslas pasaulē, kura līdz šim vienkopus nav bijusi redzēta. Vizuālo un informatīvo daudzveidību ekspozīcijai piešķir latviešu mākslinieku radošais veikums, kas tika radīts bēgļu vai trimdas gaitās visa 20. gadsimta garumā dažādās valstīs atšķirīgos mākslas veidos un stilos. Mītnes zeme, tās kultūra un dzīves apstākļi ietekmējuši katra autora daiļrades izpausmes un darbos atspoguļotās tēmas.

Aicinām izmantot unikālu iespēju gan paplašināt savu redzesloku, skatot emocionāli piesātinātu māksliniecisko variāciju panorāmu, gan iegūt jaunas zināšanas un prasmes, personīgi nododoties jaunradei. Radošā nodarbe izstādes vidē atklās kāda autora dzīves un mākslas gājumu, palīdzēs saprast glezniecības, grafikas vai tēlniecības darba tapšanas specifiku un vienlaicīgi ļaus praksē iepazīt reālisma, abstrakcionisma vai ekspresionisma virzienam raksturīgās vizuālās iezīmes.

„Mobilā darbnīca” ir LNMM izstāžu zāles Arsenāls piedāvājums un aicinājums dažādu vecumu interesentu grupām – draugiem, ģimenei, skolas biedriem, interešu klubiem – pavadīt brīvo laiku, atzīmēt dzimšanas dienu vai citu nozīmīgu notikumu muzejā radošā, atraisītā gaisotnē, vienlaicīgi apgūstot un izzinot mākslas praksi.

Darbnīca ir lieliska iespēja aktuālās izstādes atmosfērā iegūt vai papildināt prasmes atšķirīgu mākslas veidu un tehniku pielietojumā, pašiem izmēģināt konkrētu mākslinieku darbības paņēmienus un, galvenais, darbojoties grupā izbaudīt kopīgo mākslas darba radīšanas prieku. Darbnīca var būt arī kā komandas saliedēšanas (team building) iespēja jebkuram darba kolektīvam.

„Mobilo darbnīcu” vada izglītības programmu kuratori Arsenāla izstāžu zāles telpās. Muzeja vestibilā iespējams nobaudīt līdzpaņemtās sviestmaizes un tēju.

Grupas lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni (+371) 67 357527 vai rakstot uz e-pastu Laura.Dravniece@lnmm.lv. Līdzi ņemamie materiāli (atkarībā no izvēlētā mākslas veida): guašas vai akvareļu krāsas, otas (glezniecībai); flomāsteri (grafikai); milti, sāls (tēlniecībai). Mākslas veidu darbnīcai katra grupa izvēlas, piesakot nodarbību. Dalībnieku skaits grupā: 5–15 cilvēki. Darbnīcas cena: LVL 2,00 no personas.

Piesakieties un nāciet baudīt un radīt mākslu muzejā!

 Laura Dravniece

 

Attēlā:

Laimons Eglītis. Nepārtrauktā klusā daba. 1988. Papīrs, guaša, akvarelis.

LNMM kolekcija. Foto: Normunds Brasliņš

 

 

 

 
blog comments powered by Disqus