Latvian Museum Directory

Latvian National Art Museum Exhibition Hall Arsenāls

  •  67357527
  • fax 67357520

Mobilā darbnīca: Izvēlies savu stāstu

 

2. april – 14. april. 2013

Izstādes „Purvīša balva 2013” izskaņā no 2. līdz 14. aprīlim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) norisināsies „Mobilā darbnīca: Izvēlies savu stāstu”.

Aicinām nodoties radošai aktivitātei, pašiem izmēģinot autoru māksliniecisko izpausmju spektru! Rezultātā astoņu mākslinieku dažādos ekspozīcijas vēstījumus papildinās katra izvēlētais un risinātais personīgais stāsts.

Izstāde parāda Latvijas laikmetīgās mākslas aktuālos un divu gadu periodā kvalitatīvākos un pārsteidzošākos notikumus, kur katrs mākslinieks ar tradicionālajiem vai laikmetīgajiem izteiksmes līdzekļiem runā par sev vai laiktelpai svarīgo. Daudzveidība ierosmēs, izpildījumā, akcentos un risinājumā mākslā, kas veido atsevišķu stāstu virkni izstādes skatījumam.

„Mobilā darbnīca”, katram dalībniekam saskatot un sajūtot sev tuvo daiļrades formu vai autora ideju, rosinās iedziļināties, interpretēt un radoši darboties, veidojot individuālu vizuālo stāstu. Dažādās tehnikās – ogles zīmējumā, objektu mākslā un asamblāžā – iemiesosim, turpināsim un papildināsim Harija Branta un Miķeļa Fišera vīziju tēlu dzīvi, Andra Brežes ironiski sentimentālo eksistences un atmiņu fragmentu, Andra Eglīša zemes darbus un Ivara Drulles vēstures norises.

Darbu īstenošanai izmantosim ogli, nelielus personīgos priekšmetus, fotogrāfijas, dažādus kolāžas materiālus.

„Mobilā darbnīca” ir LNMM izstāžu zāles Arsenāls piedāvājums un aicinājums dažādu vecumu interesentu grupām – draugiem, ģimenei, skolas biedriem, interešu klubiem – pavadīt brīvo laiku, atzīmēt dzimšanas dienu vai citu nozīmīgu notikumu muzejā radošā, atraisītā gaisotnē, vienlaicīgi apgūstot un izzinot mākslas praksi.

Darbnīca ir lieliska iespēja aktuālās izstādes atmosfērā iegūt vai papildināt prasmes atšķirīgu mākslas veidu un tehniku pielietojumā, pašiem izmēģināt konkrētu mākslinieku darbības paņēmienus un, galvenais, darbojoties grupā izbaudīt kopīgo mākslas darba radīšanas prieku. Darbnīca var būt arī kā komandas saliedēšanas (team building) iespēja jebkuram darba kolektīvam. Dalībnieku skaits grupā: 5–15 cilvēki.

„Mobilo darbnīcu” vada izglītības programmu kuratori Arsenāla izstāžu zāles telpās. Muzeja vestibilā iespējams nobaudīt līdzpaņemtās sviestmaizes un tēju.

Grupas lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni (+371) 67 357527 vai rakstot uz e-pastu Laura.Dravniece@lnmm.lv. Līdzi ņemamie materiāli: ogle, šķēres, līme, nelieli personīgie priekšmeti, fotogrāfijas, dažādi kolāžas materiāli – papīra, auduma izgriezumi. Darbnīcas cena: LVL 2,00 no personas.

Piesakieties un nāciet baudīt un radīt mākslu muzejā!

Laura Dravniece,

LNMM Izglītības programmu kuratore

 

 
blog comments powered by Disqus