Latvian Museum Directory

Latvian Museum of Photography

8 Mārstaļu Str. (entrance from Alksnāja Str.), Riga Old Town

  •  67222713

Latvijas Pasts izdod speciālu aploksni latviešu profesionālās fotogrāfijas aizsācēja Mārtiņa Buclera 150. jubilejā

 

Latvijas Pasts izdevis īpašu aploksni, kas veltīta latviešu profesionālās fotogrāfijas aizsācēja Mārtiņa Buclera 150. jubilejai. Aploksnes speciālā zīmogošana plānota tieši fotogrāfa dzimšanas dienā, 12. decembrī, Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8, Rīgā, no plkst. 9 līdz 17. 

Jaunā aploksne Mārtiņam Bucleram 150 izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un tās dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Uz aploksnes attēlots M.Buclera portrets un kabatas fotokamera ar teksta fragmentu no fotogrāfa izdotās mācību grāmatas Fotogrāfija.

M.Buclers (1866–1944) bija izcils latviešu fotogrāfs, fotorūpnieks un izdevējs, kurš tiek uzskatīts par profesionālās fotogrāfijas aizsācēju Latvijā. Fotogrāfa amata pamatmācības M. Buclers sāka 1894. gadā un trīs gadus vēlāk saņēma amata apliecību, kas ļāva nodarboties ar fotogrāfiju.1897. gadā viņš atvēra savu fotodarbnīcu Siguldā.

1904. gadā Buclers izdeva arī mācību grāmatu Fotogrāfija, kas bija pirmā grāmata par fotografēšanu latviešu valodā. Savukārt 1906. gadā M.Buclers nodibināja Latviešu fotogrāfisko biedrību un sāka izdot literatūrai un mākslai veltītu žurnālu Stari ar atsevišķu fotogrāfijai veltītu nodaļu.

M.Buclers izdeva arī pastkartes un nodarbojās ar folkloras vākšanu – pierakstīja tautasdziesmu tekstus un melodijas, kas tika sūtītas Krišjānim Baronam latviešu tautasdziesmu izdevuma Latvju dainas tapšanas vajadzībām.

Speciālo aploksni Mārtiņam Bucleram 150 iespējams aplūkot šeitNākamais filatēlijas izdevums plānots 2017. gada 13.janvārī.

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus.

Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.


Vineta Danielsone,

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 67608504

Mob.: +371 26722585

E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv

twitter.com/latvijas_pasts;

facebook.com/latvijas.past

 
blog comments powered by Disqus