Latvian Museum Directory

Turaida Museum Reserve

Turaidas iela 10, Sigulda, LV-2150

  •  67971402
  • fax 67973628

Siguldieši spēlēs rudens melodijas Turaidā

 

6. october. 2013

Svētdien, 6.oktobrī plkst.15.00, laikā, Turaidas muzejrezervāta apmeklētājus un zelta rudens baudītājus Turaidas pils pagalmā ar skaistākajām melodijām priecēs Siguldas pagasta kultūras nama pūtēju ansamblis „Sigulda” diriģenta Jāņa Raslava vadībā.

Zelta lapu laikā jau par tradīciju kļuvuši Siguldas pagasta kultūras nama pūtēju ansambļa „Sigulda”  muzikālie priekšnesumi Turaidas pils pagalmā. Koncerts „Rudens melodijas” būs veltījums visiem, kas novērtē kultūrvēsturisko mantojumu Turaidas vēsturiskajā centrā un rudens romantiku Latvijā. Kā zināms, britu laikraksta „The Guardian” lasītāji arī par labāko tūrisma galamērķi šoruden atzinuši Turaidas pili un Gaujas senieleju, uz kuru no Turaidas pils Galvenā torņa skatu laukuma paveras brīnišķīgs un krāšņs skats.

Diriģents Jānis Raslavs sava mūža lielāko daļu strādājis un muzicējis Siguldā. Viņš daudzus gadus ir vadījis estrādes orķestri "Sigulda" (Tautas kolektīva goda nosaukums iegūts 1972.gadā), 1978.gadā dibinājis pūtēju orķestri "Satezele" (Tautas kolektīva goda nosaukums iegūts 1984.gadā).

Vēlāk ar tādu pašu nosaukumu enerģiskais un talantīgais diriģents izveidojis džeza orķestri – bigbendu, bet 2000.gada aprīlī viņš nodibinājis pūtēju ansambli "Sigulda", kas 2004.gadā ar sponsoru atbalstu laida klajā mūzikas disku "Spraud man puķi pogas caurumā!". Diriģents Jānis Raslavs bijis vairākkārtēju Vispārējo dziesmu un deju svētku virsdiriģents pūtēju orķestru grupā un strādājis arī kā pedagogs. Viņa vadītie pūtēju kolektīvi vienmēr spējuši iepriecināt klausītājus un radīt pacilājošu noskaņojumu.

Ikviens laipni aicināts uz Turaidu, lai pats savām acīm iepazītu vairāk kā 35 ekspozīcijas Turaidas vēsturiskajā centrā, novērtētu rudens krāšņos skatus un ieklausītos romantiskajās melodijās!

Anda Skuja,
Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja
Tālr. 26572142
www.turaida-muzejs.lv

 
blog comments powered by Disqus