Latvian Museum Directory

Ojārs Vācietis Historic House

19 Ojāra Vācieša St., Riga, LV 1004

  •  67619905

Ingrīdas Ivanes personālizstāde EX LIBRIS

 

4. july – 15. august. 2014

Ojāra Vācieša muzeja Mansardzālēs, O. Vācieša ielā 6a, būs skatāma Ingrīdas Ivanes personālizstāde EX LIBRIS. Izstādes atklāšana 4. jūlijā plkst. 17.00.

Ingrīda Ivane ir Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas studente. Iepriekšējās studijas Latvijas Kultūras akadēmijā veicinājušas viņas interesi ne vien par materiāla vizuālo, bet arī vēsturisko izpēti.

Izstādes nosaukums EX LIBRIS var tikt interpretēts vairākos veidos. Daļa darbu patiesi tapusi ex libris – no grāmatām, izmantojot nodilušus grāmatu vāciņus un attēlojot uz tiem telpu ap grāmatām jeb pilsētvides aprises.

Lai arī par ex libris pieņemts uzskatīt mākslinieka radītu grāmatzīmi, tomēr arī pats lasītājs bieži vien neapzināti grāmatu papildina, pārrada, izveidojot to par savu grāmatu. Veltījuma ieraksti, piezīmes lappušu malās, grāmatzīmes, par kurām bieži kļūst visneiedomājamākie priekšmeti, tas viss veido stāstu arī par lasītāju, viņa personību un laikmetu. Izstādes otru būtisku daļu veido māksliniecisks dažādu šo piederības zīmju apkopojums un kolāžas


 Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus