Latvian Museum Directory

Ojārs Vācietis Historic House

19 Ojāra Vācieša St., Riga, LV 1004

  •  67619905

Atspīdumi un manējie

 

6. june – 30. june. 2014

No 6. jūnija  Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, skatāma Rutes Martas Jansones glezniecības personālizstāde ATSPĪDUMI un foto projekts MANĒJIE.

Rute Marta Jansone dzimusi 1996. gadā Jūrmalā. 2008.–2012. gadā mācījusies Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas Mazajā mākslas skolā. No 2012. gada mācās Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā.

2014. gadā apguvusi fotogrāfijas teorētisko, praktisko un radošo iemaņu pamatkursu Andreja Granta fotostudijā TJN „Annas 2”.

Piedalās grupu izstādēs kopš 2010. gada, bet šī ir jaunās mākslinieces pirmā glezniecības personālizstāde.

„Ruti Martu Jansoni pazīstu kopš brīža, kad viņa iestājās JRRMV – kā talantīgu, domājošu, patstāvīgu, radošu, iniciatīvas bagātu, darbīgu, atsaucīgu, zinātkāru, centīgu un vienmēr ideju urdītu meiteni. Rute Marta apveltīta ar ļoti labām darba spējām un vēlmi aizrakties līdz lietu būtībai un visu vienmēr izdarīt par 100 procentiem,” stāsta Rutes Martas gleznošanas un kompozīcijas skolotāja māksliniece Vita Jurjāne. „Rute Marta ir personība. Viņa ir par savu darbu un idejām pārliecināta būtne. Meitene ir vispusīgi apdāvināta, mērķtiecīga un zinātkāra. Rute interesējas gan par klasiskām kultūras vērtībām, gan laikmetīgajiem mākslas procesiem, „izfiltrējot” uzkrātos iespaidus un vispārpieņemtos uzskatus, veido savu radošo darbu. Rutes profesionālajā darbā viena no stiprajām pusēm ir darbu kompozīcija un prasme gudri izvēlēties izteiksmes līdzekļus iecerētās idejas atklāsmei.”


 Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus