Latvian Museum Directory

Natural History Museum of Latvia

4 K.Barona str., Riga, LV-1050

  •  67356023
  • phone:   Fax: 67356027

Pasākums bērniem un vecākiem „Āpšu stāstiņi”

 

19. november. 2016

Āpša gadam tuvojoties noslēgumam, sestdien, 19. novembrī, aicinām ģimenes ar bērniem uz omulīgu pasākumu „Āpšu stāstiņi” Latvijas Dabas muzejā. Apsolām – interesanti būs gan lieliem, gan maziem!

Dabas muzeja gada dzīvnieks 2016 – āpsis (Meles meles) – ir Latvijā bieži sastopams zīdītājs. Spēj pielāgoties dzīvei dažādos mežos, mājvietas ierīko paša raktās alus sistēmās, kas atrodas vienu līdz trīs metrus zem zemes.  Āpsis ir visēdājs, aktīvs galvenokārt diennakts tumšajā laikā, tomēr pavasaros un vasarās virszemē iznāk arī saulainos rītos un vakaros.  

Lai atzīmētu āpšu došanos ziemas guļā un āpšu gada noslēgumu sestdien, 19. novembrī, no plkst. 12.00 līdz 14.00 Dabas muzejā notiks pasākums ģimenēm „Āpšu stāstiņi”. Mājīgā atmosfērā, sēžot uz paklājiem, klausīsimies lasījumus par vācu rakstnieka Hansa Falladas radīto stāstu tēlu āpsi Fridolīnu, aplūkosim āpsi un tā kaimiņus tuvplānā un kopā ar improvizatoru Jāni Kluci izkustēsimies īsteni āpsiskos veidos.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja noskatīties filmiņu par gada dzīvnieka ikdienu dabā. Tajā izmantoti materiāli no āpšu videonovērošanas, kas ar Meža attīstības fonda atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu „Silava” un dabas pētnieku Vilni Skuju septiņu mēnešu garumā (marts līdz novembris) notika Slīteres Nacionālajā parkā.

Pasākums notiks 6. stāva ekspozīcijā „Par Zemi, Sauli un mums”, ieejas maksa – muzeja biļete + 2,85 € no ģimenes. Informējam, ka ieeja šajā ekspozīcijā ar ielas apaviem ir aizliegta un aicinām apmeklētājus līdzi ņemt siltas zeķītes vai pārvelkamas čībiņas.  

Polīna Šķiņķe,

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67356058

E-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv  

 
blog comments powered by Disqus