Latvian Museum Directory

Natural History Museum of Latvia

4 K.Barona str., Riga, LV-1050

  •  67356023
  • phone:   Fax: 67356027

Izstāde „Kaktusi un citi sukulenti 2016” Dabas muzejā

 

8. june – 12. june. 2016

Latvijas Dabas muzejā no 8. līdz 12. jūnijam būs aplūkojama izstāde „Kaktusi un citi sukulenti 2016”, kas organizēta sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu audzētāju biedrību.

Izstādē būs eksponēti ap 500 dažādu sugu kaktusi un citi sukulenti, īpašu uzmanību pievēršot adēnijām (Adenium) jeb „tuksneša rozēm”. Tie ir skaisti stumbra sukulenti, kuru izcelsme meklējama Āfrikā. Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrības valdes priekšsēdētāja Jeļena Samcova atzīst, ka adēnijas kļūst populāras kaktusu audzētāju vidū, un iesaka tās audzēt arī iesācējiem, jo šie sukulenti priecē ar skaistiem ziediem. Izstādē varēs aplūkot arī pusdienziežu dzimtas sukulentus, kurus tautā sauc par „dzīvajiem akmeņiem”, kā arī vēl citus stumbra sukulentus.

Kaktusi un citi sukulenti ir salīdzinoši viegli kopjami augi, tāpēc tos audzēt izvēlas aizvien vairāk cilvēku. Jāievēro vien daži ieteikumi – asumu mīlošajiem augiem ļoti svarīgs ir labs apgaismojums, diennakts temperatūras starpība, kā arī vēsa un sausa ziemošana. Substrātam jāpievieno daudz sīko akmentiņu, māla piciņas, bet ar papildus mēslošanu aizrauties nav ieteicams. Izstādes apmeklētāji, konsultējoties ar speciālistiem, varēs iegūt papildus informāciju un padomus par dažādu sukulentu iegādi, audzēšanu un pārstādīšanu. Izstādi papildinās iespaidīga izmēra sukulenti no LU Botāniskā dārza.

Sestdien, 11. jūnijā, plkst. 12 izstāžu zālē notiks meistarklase kaktusu un adēniju pārstādīšanā, kā arī konsultācijas to audzēšanā.nIzstādes atklāšana 8. jūnijā plkst. 12 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.


 

Laine Karlsone,

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67356025, E-pasts: laine.karlsone@ldm.gov.lv

 
blog comments powered by Disqus