Latvian Museum Directory

Natural History Museum of Latvia

4 K.Barona str., Riga, LV-1050

  •  67356023
  • phone:   Fax: 67356027

Dabas muzejā zemeņu izstāde

 

30. june – 2. july. 2016

 

Latvijas Dabas muzejā no 30.jūnija līdz 2.jūlijam būs skatāma izstāde "Zemeņu sprints", kas tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību.

Audzētāji aicinās baudīt vēlo zemeņu ražas dažādību, iepazīstinot ar populārākajām šķirnēm un selekcijas jaunumiem. Izstādē būs apskatāmas zemeņu ogas no Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijas, Jāņa Aldermaņa dārzniecības un Jura Švarca audzētavas "Melnalkšņi ET" dārziem.

Dārzkopības institūts piedāvās iepazīties arī ar vairākām saldo ķiršu šķirnēm.

Pastāv uzskats, ka dārza zemenes Latvijā sāka audzēt Jūrmalā 19.gadsimta beigās un pirmās šķirnes ieveda no Vācijas. Mūsdienās zemeņu audzēšana ir populāra visā pasaulē, Eiropā iegūstot apmēram 50%, bet Ziemeļāfrikā - 25% no zemeņu kopražas. Šķirnes ievērojami atšķiras pēc augu izturības pret slimībām, ogu lieluma, krāsu toņa, garšas, formas, nogatavošanās laika un citām pazīmēm.

Dabas muzeja izstādē uzmanība tiks pievērsta konsultācijām par augu aizsardzības jautājumiem un zemeņu stādīšanas tehnoloģijām, par kurām informēs Dārzkopības institūts, kā arī būs iespēja konsultēties pie fitopatoloģes un zinātnieces Ievas Kalniņas.

 

 

Ieva Brūna


 
blog comments powered by Disqus