Latvian Museum Directory

Natural History Museum of Latvia

4 K.Barona str., Riga, LV-1050

  •  67356023
  • phone:   Fax: 67356027

Dabas muzejā notiks koncertsarunu cikla „Dabas akadēmija” pasākums

 

1. december. 2016 – 23. february. 2017

Ar prieku informējam, ka notiks koncertsarunu cikla „Dabas akadēmija” 2. sezonas pirmais pasākums. Tajā ar saviem vērojumiem militārajās misijās Irākā un Afganistānā dalīsies NBS karavīrs, virsseržants Gatis Indrēvics un ar skaistu mūziku apmeklētājus priecēs NBS saksofonu kvartets.

„Dabas akadēmija” ir koncertsarunu cikls, kas ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu notiek Latvijas Dabas muzeja ekspozīcijās un kurā dabas un vides procesu izziņa apvienota ar nelielu koncertprogrammu profesionālā izpildījumā. Cikla pirmie trīs pasākumi bija veltīti Latvijas dabas bagātībām, savukārt šajā sezonā pievērsīsimies arī dabas un vides procesiem, problēmām un dārgumiem citās zemēs.

  Sezonas pirmā pasākuma „Daba un konflikts” viesis būs Nacionālo bruņoto spēku karavīrs, virsseržants un fotogrāfs Gatis Indrēvics. Vakara gaitā tiks demonstrēti video un foto materiāli, kas uzņemti, piedaloties vairākās miera misijās Irākā un Afganistānā. Gata fotogrāfijām un vērojumiem raksturīga spēcīga piesaiste apkārtējai videi – dabas un apdzīvoto lauku teritoriju ainavām, cilvēku dzīvesveidam un ikdienai, kas šajās zemēs joprojām cieši saistīti ar dabu. Kā stāsta autors, „mērķis nav iemūžināt kara darbības dramatismu, bet gan parādīt, ka vardarbības skartajās teritorijās cilvēku dzīves turpinās un norit ar līdzīgām vēlmēm un vajadzībām kā mums”.

Par vakara muzikālo daļu gādās Nacionālo bruņoto spēku saksofonu kvartets, kura sastāvā muzicēs bocmanis A. Bušs, seržants V. Spaičis, seržants A. Ločmelis un dižkareivis U.Veigurs. Koncertsaruna notiks ceturtdien, 1. decembrī, plkst. 18.30 Zooloģijas ekspozīcijas Latvijas putnu zālē. 

Nākamie Dabas akadēmijas vakari notiks: 2017. gada 23. februārī plkst. 18.30 Dārgakmeņu varavīksne Mineraloģijas ekspozīcijā; 2017. gada 20. aprīlī plkst. 18.30 Gliemežu klusums Entomoloģijas ekspozīcijā.


 

 

Polīna Šķiņķe

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67356058, E-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv 

 
blog comments powered by Disqus