Latvian Museum Directory

Natural History Museum of Latvia

4 K.Barona str., Riga, LV-1050

  •  67356023
  • phone:   Fax: 67356027

Dabas muzejā ģimenes diena „Iepazīsim būvakmeņus!”

 

29. october. 2016

Šī mēneša pēdējā sestdienā, 29. oktobrī, laikā no 11.00 līdz 16.00 aicinām apmeklēt Dabas muzeja ģeologu sagatavoto pasākumu „Iepazīsim būvakmeņus!”.

Latvija ir bagāta ar dažādiem derīgajiem izrakteņiem, te atrodamas vairāk nekā 11 tūkstoši dažādu atradņu un tiek uzskatīts, ka mūsu valsts zemes dzīlēs slēpjas vēl neatklāti dārgumi. Derīgo izrakteņu izmantošana Latvijas tautsaimniecībā ir ļoti plaša un daudzpusīga, nav nevienas rūpniecības nozares, kurā netiktu izmantota kāda no minerālvielām. Tomēr jāatzīmē, ka lielākā daļa no Latvijā iegūtajiem derīgajiem izrakteņiem ir būvmateriālu izejvielas.

Oktobra ģimenes dienas apmeklētājiem Dabas muzejā būs iespēja izzināt mālu, smilti, granti, dolomītu, ģipsi, kūdru un citus derīgos izrakteņus, kas ir sastopami Latvijā, kā arī noskaidrot sīkāk par smilts un grants sijāšanas metodēm, iepazīt dažādus būvmateriālus, veikt Latvijas laukakmeņu šķirošanu un no tiem uzcelt savu sapņu mājas modeli!

Ģimenes diena ir tematisks pasākums, ko reizi mēnesī sagatavo un apmeklētājiem piedāvā Dabas muzeja speciālisti. Tas satura un aktivitāšu ziņā īpaši piemērots ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem, tomēr laipni aicināti ir visi interesenti. Ģimenes dienu dalībniekiem tiek piešķirta sava dalībnieka pase, kurā visa gada garumā ir iespēja vākt zīmodziņus par aktīvu piedalīšanos. Sezonas noslēgumā maijā, sadarbībā ar Jāņa Rozes apgādu, tiks apbalvoti čaklākie pasākuma apmeklētāji.

Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, dalība pasākumā – ar muzeja ieejas biļetēm.

 

 

Baiba Krustiņa,

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67356025

E-pasts: baiba.krustina@ldm.gov.lv

 
blog comments powered by Disqus