Latvian Museum Directory

Museum of Ventspils

Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601

  • fax #63622031

Reiz marta vakarā..

 

20. march. 2013

20.martā plkst.18 Ventspils Amatu mājā notiks stāstnieku vakara pasākums "Reiz marta vakarā...".

Trešdienas vakars ir pēdējais brīdis, kad var paspēt izstāstīt garumgaros stāstus, kas daudzsološi iesākas: reiz sen senos laikos, kad diena bija garāka par nakti vai vasaras bija tik garas kā tagadiņ’ ziemas utt.

Ventspils muzeja Amatu māja aicina 20.martā visus stāstu un teiku mīlētājus uz Pasaules stāstnieku dienu, jo pēc 20.marta diena beidzot kļūst garāka par nakti! Tāpēc tieši 20.martā, kad vēl ir „garš laiks” tiek svinīgi atzīmēta Pasaules stāstu diena. Amatu mājas Stāstnieku vakaru vadīs LU filologs un stāstnieku kustības aizsācējs Latvijā - Guntis Pakalns, bet neparastus stāstus no teātra dzīves stāstīs Ventspils novada Tautas teātru aktieri.

Labs stāstnieks stāstā noteikti ietvers kādu secinājumu un pamācību. Piemēram, „.... pīpēšanu un tabakas šņaukšanu iemācījušies arī citi ļaudis un netiek vairs no šā pekles paraduma vaļā”. (http://www.pasakas.net/teikas/dzivas-radibas/p/par-pipesanu-un-tabakas-snauksanu/ ) Tas notika toreiz, kad mūspusē teātris vēl nebija. Tad dzīvoja kāds vīrs, kurš zināja teikt... Ko nu kurš zinās teikt, varēs ieklausīties 20.marta vakarā, kad klausītājus un viesus sagaidīs Ventspils muzeja pedagoģe un stāstniece - Līga Reitere .

Ieeja- Ls0,30;Ls0,60

Ventspils muzejs

 
blog comments powered by Disqus