Latvian Museum Directory

Museum of the History of Riga and Navigation

  •  67211358
  • phone:   67210226

Ģimenes diena "Dodamies iepazīt mūsu Latvijas sākumu!" Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

 

20. january. 2019

Svētdien, 20. janvārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienas programmu "Dodamies iepazīt mūsu Latvijas sākumu!". Pulksten 12.00 un 14.00 Ģimenes dienas programmā - ekskursija mazajiem kopā ar lielajiem "Latvijas valsts ceļa sākumā – cilvēki, notikumi, liecības", no 11.00 – 17.00 radošās izpausmes darbnīca bērniem "Kādu pazīstu un kādu vēlos veidot Latviju", darba lapas "Meklējam atbildes muzejā!" kopējām ģimeniskām sacensībām, kā arī iespēja apskatīt visu muzeju, izmantojot Ģimenes dienas draudzīgo ieejas maksu.

Pulksten 12.00 un 14.00 ikviens būs gaidīts uz ekskursiju „Latvijas valsts ceļa sākumā – cilvēki, notikumi, liecības", kuras dalībnieki Latvijas valsts likteņgaitas sākumposmu iepazīs izstādē "Kur gūšu Latvijas spēku?" un ekspozīcijā "Rīga - Latvijas Republikas galvaspilsēta. 1918.g.-1940.g.". Ekskursiju vadīs muzeja pedagogs, vēsturnieks Mārtiņš Kazainis. Ekskursijas gaitā bērni un jaunieši varēs gūt priekšstatu par Latvijas valsts veidošanās laiku un salīdzināt savu ikdienu ar tā laika reālijām cilvēku dzīvē Latvijā, uzklausot īpašus vēstures stāstus un iepazīstot interesantus muzeja priekšmetus.

Ekskursijas pirmajā daļa notiks izstādē "Kur gūšu Latvijas spēku?" (A.Brigadere). Izstādes stāsts palīdz izjust laiku, kad jaunā Latvijas valsts veidojās un stiprinājās, akcentējot, cik svarīgi un izšķiroši bija tas, kā rīkojās, ko paveica ikviens cilvēks, kādi bija neatliekamie uzdevumi un veicamie darbi. Izstādē eksponētie dokumentālie muzeju, arhīva un privāto kolekciju materiāli, kinohroniku kadri, audioieraksti, fotogrāfijas un autentiski priekšmeti mudina izzināt un mēģināt saprast Latvijas valsts veidošanas laika ritmu un realitāti. Izstādes nosaukumā skan Annas Brigaderes dzejas rindas jautājums, jo izstādes stāsts apliecina dzejnieces sniegto atbildi izskanējušajam jautājumam: "Kur gūšu Latvijas spēku?/ Pats viņas spēks ja tiksi./ Kā celšu Latvijas ēku?/ Sirdi ja pamatā liksi". Cilvēki, kuru darītie veikumi ir pamats, uz kura balstās izstādes stāsts par Latvijas sākumu, ir: Ivande Kaija - rakstniece, žurnāliste un sabiedriska darbiniece, Mērija Grīnberga - latviešu tautas daiļamatniecības pētniece un popularizētāja, Klāra Kalniņa - politiķe un sieviešu tiesību aizstāve, Marta Celmiņa - žēlsirdīgā māsa un sabiedriskā darbiniece. Ekskursijas stāsts turpināsies ekspozīcijas "Rīga - Latvijas Republikas galvaspilsēta. 1918.g.-1940.g." zālē, kur apskatāmas Latvijas brīvvalsts laika valstsvīru un ievērojamu pilsoņu memoriālās lietas, Latvijas ražojumi, kas guvuši starptautisku atzinību, dokumenti, apbalvojumi, mākslas darbi un oriģinālpriekšmeti – kopā vairāk nekā tūkstotis kultūrvēsturisku liecību par Latviju, Rīgu un tās iedzīvotājiem.

No pulksten 11.00 – 17.00 radošajā darbnīcā „Kādu pazīstu un kādu vēlos veidot Latviju" bērni varēs zīmēt gan savus muzejā gūtos iespaidus, gan 2019. gada, gan savu izfantazēto nākotnes Latviju. Ģimeniskas sacensības vai individuālas vērības pārbaudes būs iespējams realizēt, izmantojot darba lapas "Meklējam atbildes muzejā!".

Veidojot mūsu kopīgo šodienas un rītdienas Latviju, zīmīgi skan Annas Brigaderes atziņa: "Tik tāds, kas sevi atbildīgu jūt, Var kalps un arī valdnieks reizē būt".

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem - draudzīgā Ģimenes dienas ieejas maksa: pieaugušajiem EUR 2.50; pensionāriem un studentiem EUR 1.50, skolēniem EUR 0.50, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja.

Attēlā: Dekoratīvs šķīvis ar Kārļa Ulmaņa citātu, izgatavots pēc mākslinieka Niklāva Strunkes meta, J.K. Jesena porcelāna fabrikā, Rīgā, ap 1935.g. No Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma. 

Ingrīda Lukašēviča

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel. 67356680;

E-pasts: lukasevica@rigamuz.lv

www.rigamuz.lv

 
blog comments powered by Disqus