Latvian Museum Directory

Museum of Decorative Arts And Design

Skārņu iela 10/20, Rīga LV-1050

  •  67830900

Piedāvā pasākumu cikla “Vārds dizainam” ceturtās sezonas programmu

 

27. january – 31. may. 2016

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) piedāvā pasākumu cikla “Vārds dizainam” ceturtās sezonas programmu, kas ietvers jau popularitāti guvušo sarunu ciklu “Vārds Latvijas dizaineriem”, atzītu Latvijas dizaineru vadītas darbnīcas pieaugušiem un skolēnu grupām.

Programmas mērķis ir popularizēt latviešu dizainu, iepazīstināt ar nozares aktualitātēm un sasniegumiem. Radošo darbnīcu pamatuzdevums ir interaktīvā ceļā sekmēt izpratni par jomas specifiku un dizaina domāšanas daudzveidību, līdzdarbojoties kopā ar mākslinieku dizaina izstrādes procesā un uzzinot meistaru darba noslēpumus.

Pasākumu programma “Vārds dizainam” paredzēta visplašākajai auditorijai: šīs tikšanās reizes būs ieguvums gan jomas profesionāļiem un dizaina cienītājiem, gan mākslas un dizaina skolu audzēkņiem, studentiem un pasniedzējiem, gan ikvienam interesentam.

Sarunu cikla “Vārds Latvijas dizaineriem” (“VLD”) ceturtās sezonas piedāvājumā iekļauti četri pasākumi, kuros tiks skatītas tādas tēmas kā ikdiena, identitāte, iedvesma un notikums. Par vakara viesiem 4 mēnešu laikā kļūs 12 dizaineri un zīmolu pārstāvji, kuru vidū ir Maija Rozenfelde, Māris Auniņš, Jasmīna Grase, Artis Nīmanis un citi. Katrā tikšanās reizē būs iespēja uzzināt dizaineru pieredzes stāstus par ikdienas produktu un pakalpojumu izstrādi, dabas resursu izmantošanu dizaina radīšanas procesos, dizaineru gūto iedvesmu studējot ārpus Latvijas, kā arī par dalību pasaules mēroga dizaina izstādēs un konkursos.

Lai veicinātu diskusiju un pieredzes apmaiņu, dizaina sarunu norises laikā dalībnieki varēs izmantot muzejā pieejamo WiFi un uzdot jautājumus muzeja pasākuma profilā Facebook, savukārt video ieraksti no visiem cikla “VLD” vakariem apskatāmi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja YouTube kanālā: https://www.youtube.com/user/muzejsDMDM.

Ieeja visos cikla vakaros ir bez maksas.Iepriekšēja pieteikšanās uz sarunām “Vārds Latvijas dizaineriem” nav nepieciešama.


27. janvārī “Ikdiena”: dizains, kuru redzam, lietojam ik-dienu

plkst. 17.00 Dalībnieki: grafikas dizainere Maija Rozenfelde, aģentūras “Cube” izpilddirektors Ansis Šķibusts, Giraffe360” īpašnieks Mikus Opelts


24. februārī “Identitāte”: dizainā izmantoti vietējie dabas resursi

plkst. 17.00 Dalībnieki: dizainers Edgars Ameriks, produktu dizainere Beāte Šņuka, “Ars Tela” īpašniece Alvida Kalniņa


30. martā “Iedvesma”: Latvijas dizaineri ārpus Latvijas robežām

plkst. 17.00 Dalībnieki: dizainers Mārcis Ziemiņš, “Chudy and Grase” dizainere Jasmīna Grase, animācijas filmu veidotāja Anete Melece


27. aprīlī “Notikums”: dizaineru dalība pasaules mēroga dizaina izstādēs

plkst. 17.00 un konkursos

Dalībnieki: “MAREUNROL’S” dizainers Rolands Pēterkops,

rotu mākslinieks Māris Auniņš, “an & angel” dizainers Artis Nīmanis

 

 


Liene Granovska,

 LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izglītības programmu kuratore

T: (+371) 67 830917, E: Liene.Granovska@lnmm.lvAttēlā: Zīmols “Giraffe360”, dizainers Mikus Opelts. Projekts “Laikmetīgas mākslas muzejs”. Publicitātes foto

 

 

 
blog comments powered by Disqus