Latvian Museum Directory

Minimotor Museum

Silciema iela 3,Rīga

  •  67181497

Minimotor Museum

2003.gadā gadsimta jubileju svinēja Latvijas motosports. Vēstures annālēs pirmās motosacīkstes reģistrētas 1903. gada 20. jūlijā Liepājā. Motokustība Latvijā izaudzinājusi daudz varenu vīru, bet slavas lauri sākas ar maza zēna sapni.

Pagājušā gadsimta 60.gadu sākumā notiek īsts motovelosipēdistu un mopēdistu drudzis visā Latvijā. Apņēmības pilns ir LVU juridiskās fakultātes students Aleksandrs Briedis, dibinot pašdarbības motoklubu, lai mērķtiecīgi gatavotu jauno maiņu lielajam sportam. Pirmā jauno talantu kalve pulcējas atvērtajā motosporta skolā ‘’Bieriņi’’ 1964. gadā. Tās pieredzi pārņem vairāki speciāli bērnu motoklubi. 1971. gadā strauji uzņem tempu motocienītāju kustība ‘’Zelta mopēds’’, ko palīdz īstenot rūpnīca ‘’Sarkanā Zvaigzne’’.

1982. gadā Rīgas 84. v-sk. darbmācības kabinetos jaunizveidotajā motosporta pulciņā sāka darboties daži desmiti audzēkņu. Tā pēc Vladimira Šibajeva un citu entuziastu iniciatīvas nodibinās bērnu un pusaudžu mopēdistu pulciņš uz kura bāzes 1989. gadā tiek izveidots motoklubs ‘’IK Auseklis’’, kurš 20. gadsimta 80. - 90. gados sekmīgi startēja motošosejā ‘’Zelta mopēds’’ un izcīnīja daudz godalgotu vietu. Motosportisti piedalījās arī skijoringā, enduro un motokrosā. Motokluba ‘’IK Auseklis’’ darbības gaitā krājas vēsturiskie materiāli par bērnu un pusaudžu motosportu Latvijā. 

Muzejs tika atklāts 1993.gada 14. februārī ar mērķi apzināt, vākt, pētīt, saglabāt un popularizēt minimotosporta un tehnikas attīstību Latvijā no pirmsākumiem 1960. gadā līdz mūsdienām, tāpat arī apkopot BJC ''IK Auseklis'' vēsturi. Muzeja krājums pārsniedz 8000 vienības. Minimotomuzejam nav analoga nekur citur pasaulē.

No 2012. gada Minimotomuzejs atrodas jaunajās telpās Rīgā,

Silciema ielā 3.

2013. gadā Minimotomuzejam aprit 20. gadi.

 

 

Ekspozīcijā:

- Latvijas motosporta aizsākumi līdz šodienai...   motokross, šoseja pa apli, skijorings, enduro, triāls.

- Rīgas Motorūpnīca ''Sarkanā zvaigzne'' bērnu un pusaudžu motosportam.

- MK ''IK Auseklis'' veidošanās un darbības gaitas.

- Latvijā ražotie mopēdi, kā arī pašu rokām darinātie, mopēdistu ekipējums, apbalvojumi, fotogrāfijas u.c.

- BJC ''IK Auseklis'' vēsture.

- Orientēšanās un TOS ‘’Magnēts’’ vēsture.

Adrese:

Silciema iela 3,Rīga

Kontakti:
  •  67181497
http://www.ikauseklis.lv
Muzeja vadītāja
Olafs Šāvelis
Tel.67181497, e-pasts: bjcauseklis@riga.lv