Latvian Museum Directory

Latvian National Museum of Art

Kr.Valdemāra 10a, Riga LV 1010

  • phone:  +371 67324461

Savā jubilejā Biruta Baumane izdod mākslas albumu

 

11. june. 2012

Apgāds “Jumava” klajā laidīs mākslinieces Birutas Baumanes fotoreprodukciju albumu “Biruta Baumane”, kurā vairāk nekā 300 lappusēs publicēti mākslinieces darbi. Albuma atvēršana notiks11. jūnijā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja telpās K. Valdemāra ielā 10a.

Atzīmējot izcilās mākslinieces 90 gadu jubileju, apgāds “Jumava” sarūpējis dāvanu, izdodot vērienīgu mākslas darbu fotoreprodukciju albumu. Grāmatā vairāk nekā 300 lappusēs apkopoti pašas mākslinieces atlasīti un sakārtoti darbi no dažādiem dzīves posmiem. Grāmatas kolorīts, kas raksturo Latvijai tik pazīstamo otas meistari, – cirka tēma, akti, daba, portreti. Līdz šim izdoti vairāki albumi un izstāžu katalogi, taču šis ir pašas mākslinieces visrūpīgāk gatavotais. Par grāmatas vizuālo noformējumu rūpējies mākslinieks Rauls Liepiņš.

Grāmatas ievadvārdiem Biruta Baumane izvēlējusies fragmentu no Borisa Bērziņa rakstītā 1999. gadā Birutas Baumanes izstādes kataloga: “Arī šodien Ruta stutē glezniecību, lai tā neapgāžas. Savā vārdā un čomu vārdā pateicos Tev par visu, ko Tu dari.”

Biruta Baumane ir viena no nozīmīgākajām latviešu māksliniecēm, kura devusi lielu ieguldījumu mākslas attīstībā Latvijā, gleznojot visos žanros. Gleznotājas kompozīcijās virmo kolorīts un liela mīlestība pret Latvijas zemi, ainavu un cilvēkiem. Autores darbu skaits ir mērāms tūkstošos. Birutas Baumanes skolotāji ir bijuši izcilākie latviešu gleznotāji Voldemārs Tone, Vilhelms Purvītis un citi. Beigusi Glezniecības nodaļu Latvijas Valsts Mākslas akadēmijā, Biruta Baumane ir Mākslas savienības biedre un bijusi valdes locekle. Mākslinieces darbi eksponēti izstādēs gan Latvijā, gan visā pasaulē.

 

Informāciju sagatavoja:

apgāda “Jumava”

Reklāmas un sabiedrisko attiecību nodaļa

tel. 67288104

 
blog comments powered by Disqus