Latvian Museum Directory

Latvian National Museum of Art

Kr.Valdemāra 10a, Riga LV 1010

  • phone:  +371 67324461

Mobilā darbnīca: Ar sirreālismu uz jumta

 

9. october – 19. october. 2012

No 9. līdz 19. oktobrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) gleznotāja Jura Utāna personālizstādē „Utāns glezno un uzvar!” norisināsies „Mobilā darbnīca: Ar sirreālismu uz jumta”. Aicinām nodoties radošai aktivitātei, niansētāk iepazīstot mākslinieka daiļradi un oriģināli to interpretējot! 

Mākslinieks Juris Utāns savos darbos risina mūžsenas tēmas, kas skar un satrauc indivīdu, uzsverot viņa bezizejas un absurdo stāvokli sabiedrības krustugunīs. Izstādē redzamās lielformāta gleznas pauž personisko attieksmi un vērtējumu dažādām sociālām laikmeta norisēm, veidojot ironiskas un sirreālas sižeta kombinācijas, vienlaicīgi filozofējot par dzīves pamatvērtībām.

„Mobilās darbnīcas” gaitā akcentēsim, interpretēsim un savienosim mākslinieka radītos sirreālos tēlus ar katra individuālo pieredzi, aktuālus tematus – ar tradicionāliem materiāliem. Darbu realizācijai izmantosim guašas krāsas, mākslas darbu reprodukciju izdrukas, papīru un vecos muzeja jumta māla dakstiņus, uz kuriem ar pašu darinātu trafaretu palīdzību veidosim jaunas kompozīcijas.

„Mobilā darbnīca” ir LNMM izstāžu zāles Arsenāls piedāvājums un aicinājums dažādu vecumu interesentu grupām – draugiem, ģimenei, skolas biedriem, interešu klubiem – pavadīt brīvo laiku, atzīmēt dzimšanas dienu vai citu nozīmīgu notikumu muzejā radošā, atraisītā gaisotnē, vienlaicīgi apgūstot un izzinot mākslas praksi.

Darbnīca ir vienreizēja iespēja aktuālās izstādes atmosfērā iegūt vai papildināt prasmes atšķirīgu mākslas veidu un tehniku pielietojumā, pašiem izmēģināt konkrētu mākslinieku darbības paņēmienus un, galvenais, darbojoties grupā izbaudīt kopīgo mākslas darba radīšanas prieku. Darbnīca var būt arī kā komandas saliedēšanas (team building) iespēja jebkuram darba kolektīvam. Dalībnieku skaits grupā: 5–15 cilvēki.

„Mobilo darbnīcu” vada mākslinieki Arsenāla izstāžu zāles telpās. Muzeja vestibilā iespējams nobaudīt līdzpaņemtās sviestmaizes un tēju.

Grupas lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni (+371) 67 357527 vai rakstot uz e-pastu Laura.Dravniece@lnmm.lv. Līdzi ņemamie materiāli: guašas krāsas, otas, zīmulis, dzēšgumija, šķēres. Darbnīcas cena: LVL 2,00 no personas.

Piesakieties un nāciet baudīt un radīt mākslu muzejā!

Attēlā:

  Juris Utāns. Smagais tārps. 2011. Audekls, jaukta tehnika. Mākslinieka īpašums.

Foto: Jānis Mīlbrets

 
blog comments powered by Disqus