Latvian Museum Directory

Jūrmala Open Air Museum

Tīklu iela 1a, Lielupe, Jūrmala, Rīgas raj. LV-2010

daiga.sejane@jurmala.lv

  •  67754909

Amatu diena Jūrmalas brīvdabas muzejā

 

23. august. 2014

Šogad, 23. augustā no plkst. 13 līdz 16 Jūrmalas brīvdabas muzejā (Tīklu iela 1A, Lielupe), Amatu dienā – Rotas, Rotaslietas, Rotaļlietas! Amatu meistaru prasmes ir mūsu kopējā bagātība. Viņu zināšanas dod iespēju arī citiem darboties un kļūt radošākiem. Tikai izmēģinot un iepazīstot kādu amatu, iespējams, var atrast savu aicinājumu.

Dabas rotu darbnīcas saimniece Agnese Laudere parādīs kā, netērējot naudu, bet liekot lietā iztēli un darbinot rokas, iespējams radīt oriģinālas krellītes un aproces no riekstiem, kauliņiem, sēklām un citiem dabā atrodamiem materiāliem.

Varēsiet vērot kā keramikas rotu māksliniece Linda Romanovska, izmantojot melno, svēpēto keramiku, gatavo rotas, neizmantojot mehāniskās ierīces un glazūras.Raga rotu meistare Sarmīte Reizniece parādīs un pastāstīs, cik elegantas rotas var darināt no govs un kazas ragiem.

Arī no dzijas ar adāmo vai tamboradatu var izgatavot oriģinālas un interesantas rotaslietas. Kādas un kā, to Jums ierādīs māksliniece Baiba Jagere.Mākslinieces Aleksandra Zommere un Jana Rāve vadīs bērnu radošo darbnīcu, kur katrs mazais apmeklētājs varēs pats sev izgatavot kādu rotiņu, izmantojot papīru, diegu, līmi, salmus, krāsas un dažādus citus materiālus.

Meistars Guntis Niedoliņš var uzmeistarot no koka gan mēbeles, gan interjera priekšmetus,bet šoreiz iepriecinās ar koka rotaļlietām.Skaistas rotas var rasties tikai tad, kad tās veido no sirds un ar pacilātu garastāvokli. Kas ir polimērmāls un kā to meistarīgi var izmantot oriģinālrotu darināšanā, jums pastāstīs un parādīs māksliniece Maija Sējāne – Īle.

Seno rotu meistars Jānis Mednis parādīs, kā apgūt pamatiemaņas gredzena, piekariņa, saktas vai aproces darināšanā no metāla, par ornamentiem izmantojot senās latvju zīmes un rakstus.Kalējs Mārtiņš Daksis var izkalt visu, sākot no vārtiem, margām, plauktiem, lukturiem, līdz smalkām rotām, ziediem un laimes pakaviem. Pasākuma laikā jūsu acu priekšā kopā ar kolēģi, kalēju Reini Pētersonu darbinās ēzi, izmantos laktas un atraktīvi demonstrēs tradicionālās kalšanas prasmes.

Meistars Ingmārs Grīnbergs iepriecinās ar EKO koka rotaļlietām. Tās ir īpašas rotaļlietas, jo ikviena izstrādāta ar rūpību un domām gan par bērna drošību, gan prieku.Senās rotaļās, dejās un dziesmās jūs aicinās un lustīgu atmosfēru garantēs Latvijas Radio 1 raidījuma „Greizie rati” vadītāji IVETA un VIDVUDS MEDEŅI.

 

Daiga Sējāne,

Jūrmalas brīvdabas muzeja vadītāja

 
blog comments powered by Disqus