Latvian Museum Directory

Durbe Castle

Mazā parka iela 7, Tukums, Tukuma rajons LV-3101

  •  63122633
  • phone:   26305946

Raiņa un Aspazijas vēstules

 

11. september – 10. november. 2012

11. septembrī izstādes "Raiņa un Aspazijas vēstules" atklāšana Durbes pilī Tukumā

Raiņa dzimšanas dienā, 11. septembrī plkst. 14.00, Tukuma muzejs aicina uz izstādes "Raiņa un Aspazijas vēstules" atklāšanu Durbes pilī  (Tukums, M. Parka iela 7).

Izstādē būs apskatāmas 35 vēstules no UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautās Raiņa un Aspazijas sarakstes un J. Šternberga zīmētais Aspazijas portrets no Rakstniecības un mūzikas muzeja, kā arī E. Zīverta darinātais Raiņa portrets un pastkartes no Tukuma muzeja kolekcijas.

Izstāde Durbes pilī notiek tādēļ, ka pils agrārreformas laikā bija piešķirta Rainim un pirms 83 gadiem pēc dzejnieka vēlmes Durbes pilī tika izveidots pirmais Raiņa muzejs.

Raiņa un Aspazijas savstarpējā sarakste aptver 35 gadus abu dzejnieku radošajā mūžā. Šī divu pasaules mēroga radošu personību sarakste ir neaizstājams un nepārvērtējams avots Latvijas kultūras un vēsturē. Tā aptver hronoloģiski plašu Latvijas vēstures posmu, atspoguļo dzejnieku lomu un vietu nacionālās kultūras procesu eiropeizēšanā, valstiskuma idejas izlološanā un neatkarīgas Latvijas valsts tapšanā. Izstādē eksponētas vēstulēs, kas tapušas Rīgā, Liepājā, Paņevežā, Varšavā, Slobodskā un Kastaņjolā. Tās caurvij mīlestības un cieņa vienam pret otru, kā arī divu personību radošs dialogs.

Izstādes atklāšanā  ar priekšlasījumu „Raiņa un Aspazijas sarakste: dokuments, dzīvesstāsts, garīgais testaments” uzstāsies Memoriālo muzeju apvienībā ietilpstošā Raiņa un Aspazijas muzeja galvenais speciālists Jānis Zālītis un iepazīstinās ar vēstulēm un abu diženo personību sarakstes tapšanas kontekstu.

Izstāde "Raiņa un Aspazijas vēstules" apskatāma no  11. septembra līdz 10. novembrim Durbes pilī (Tukums, M.Parka iela 7). Dalība ar muzeja ieejas biļeti: skolēniem un studentiem Ls 0.50, pensionāriem,  invalīdiem Ls 1.00, pieaugušiem  Ls 1.50, ģimenes biļete Ls 3.50.

Izstādi atbalsta apdrošināšanas uzņēmums "BTA Insurance Company" SE 

 

Informācija pa tālr. 63122633; mob.26305946

 

Informāciju sagatavoja:

Gundega Rugāja

Tukuma muzeja sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

e-pasts: pr@tukumamuzejs.lv

Tālr. 63182392

 
blog comments powered by Disqus