Latvian Museum Directory

Durbe Castle

Mazā parka iela 7, Tukums, Tukuma rajons LV-3101

  •  63122633
  • phone:   26305946

Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts koncerts

 

14. june. 2012

14. jūnijā plkst. 14 Durbes pilī (M. Parka ielā 7, Tukumā) Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākumu ietvaros notiks bezmaksas kamermūzikas koncerts, kas veltīts uz Sibīriju deportētajiem novadniekiem.

Koncertā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas soliste Gunta Davidčuka un pianiste Ilze Jaunzeme. Programmā latviešu komponistu (Jāņa Kalniņa, Jāņa Mediņa, Ērika Ešenvalda, Riharda Dubras, Emīla Dārziņa, Bruno Skultes) skaņdarbi.

Gunta Davidčuka ir Latvijas Nacionālās Operas soliste. Viņas lomas: Cerlīna operā „Dons Žuans”, Sofija „Vertera”, Ieva „Vikaču mantiniece”, Oskars „Masku balle” u.c. Uzstājusies arī Zviedrijas Karaliskajā operā kā Sofija un Lietuvas Nacionālajā Operas un baleta teātrī kā Papagena operā „Burvju flauta” un Džaneta operā „Mīlas dzēriens”.

G.Davidčuka ir studējusi Latvijas Mūzikas akadēmijā pie A.Gobas un Lietuvas mūzikas akadēmijā pie prof. R.Mačiutes, kā arī Lemmens mūzikas institūtā Beļģijā un dažādās meistarklasēs. Šobrīd savu vokālo mākslu spodrina pie itāļu pedagoga Paolo de Napoli.

Dziedātāja bieži uzstājusies arī kā soliste ārpus Latvijas. Vācijā sadarbojusies ar Šlezvigas-Holšteinas festivāla orķestri, Balthazar-Neumann ansambli un Elbipolis Hamburg orķestri. Latvijā muzicējusi kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga un Radio kori, ērģelniekiem I.Apkalnu, L.Bulavu. Īpaša sadarbība izveidojusies ar ērģelnieci K.Adamaiti un saksofonistu A.Sīmani. Ar šiem māksliniekiem kopīgi veidotā koncertprogramma „Dāvida dziesmas” tika nominēta Lielajai Mūzikas balvai (2008). Saņēmusi Latvijas Lielo Mūzikas balvu par spilgtāko debiju (2009). Bijusi arī Kunming Ķīnas TV konkursa laureāte. Bieži piedalās kamermūzikas un mūsdienu mūzikas atskaņojumos.

Ilze Jaunzeme ir  ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mūzikas akadēmijā, studējot  prof. A.Zandmaņa un prof. S.Osokina klavieru klasē. Pianiste pilnveidojusi meistarību meistarklasēs pie tādiem pianistiem kā D.Blūmentāls (Beļģija), A.Sevidovs (Krievija), J.Hlinka (Norvēģija), N.Fišere (Lielbritānija); ieguvusi godalgotas vietas Latvijas pianistu konkursos. Gadu studējusi Budapeštā pie ungāru virtuoza E.Hegeduša (Endre Hegedus). Koncertējusi Latvijā, Vācijā, Norvēģijā, Polijā un Ungārijā gan ar soloprogrammām, gan dažādu ansambļu sastāvā un arī kā koncertmeistare.

 

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Ozola

Tukuma muzeja sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

T. 631 82392

E. kristine.ozola@tukumamuzejs.lv

I. www.tukumamuzejs.lv

Facebook/ Tukuma Mākslas muzejs

Twitter/ tukumamuzejs

 

 
blog comments powered by Disqus