Latvian Museum Directory

Bauska Castle Museum

Pilskalns, Bauska, Bauskas raj. LV-3901

  •  63923793

Senās mūzikas ansambļa "Modus Vivendi" koncerts Bauskas pilī

 

14. november. 2015

Sestdien, 14.novembrī, plkst. 16 Bauskas pils muzejā notiks Senās mūzikas ansambļa Modus Vivendi koncerts, aizraujot klausītājus ar baroka laikmeta mūzikai vien raksturīgo greznumu un virtuozitāti.

Apmeklētājiem būs iespēja baudīt Klaudio Monteverdi (Claudio Monteverdi), Heinriha Siča (Heinrich Schütz) un Antonio Loti (Antonio Lotti) skaņdarbus, kas atspoguļo baroka laikmetu no tā aizsākumiem līdz virsotnei.

Koncerts atklās gan kopīgās, gan atšķirīgās itāļu, vācu mūzikas skaņdarbu tendences. K. Monteverdi aizsāka jaunu mūzikas stilu, par kuru bija ļoti pretrunīgas atsauksmes, varētu pat teikt skandalozas. H.Šics ir uzskatāms par ievērojamāko vācu komponistu sava bagātīgi atstātā daiļrades mantojuma dēļ. Ar virtuozajiem un spilgtajiem K.Monteverdi un A.Loti madrigāliem lieliski kontrastēs H.Šica mazie garīgie skaņdarbi, kurus raksturo vairāk askētiska un pieklusināta muzikālā izteiksme.

Senā mūzika ansamblis “Modus Vivendi” dibināts 2006.gada janvārī, savas gaitas sākot Jumpravas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Tajā dzied pieci jaunieši, kuri savu brīvo laiku velta vokālo iemaņu pilnveidošanai. Ansambļa dalībniekus vieno interese par renesanses un baroka mūzikas stilistiku, tāpēc “Modus Vivendi” repertuārā visplašāk pārstāvēti šo laikmetu skaņdarbi.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Pēteris Vaickovskis. Koncertā piedalās profesionāli izglītoti mūziķi: Ainārs Paukšēns - viola da gamba, Kārlis Kundrāts - ērģeļpozitīvs, spinets,

Kristiāna Vaickovska - ērģeļpozitīvs, spinets. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@gmail.com Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.

Biļetes cena: 7,- EUR

 

Justīne Zaķe,
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus