Latvian Museum Directory

Andrejs Upīts Historic Museum

38 Brīvības St., flat 4, Riga, LV 1050

  • phone:  +371 67289767

Latvijas kultūra – atvērta vai noslēgta

 

23. september. 2015

23. septembrī plkst. 18 Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Brīvības ielā 38–4, ar diskusiju “Latvijas kultūra – atvērta vai noslēgta” aizsākas Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas un Memoriālo muzeju apvienības kopīgā projekta LATVIJAS GADU GREDZENI LITERATŪRĀ jaunā sezona.

Diskusijā piedalīsies rakstnieks Pauls Bankovskis un režisors Dmitrijs Petrenko. Diskusiju vadīs Kristīne Ilziņa.

Līksmi apgalvojumi, ka mēs esam Eiropā un drūmi – “Eiropa mūs nesapratīs”. Diskusijas par to, vai ārzemēs, pat nenosaucot, kurās, kādu interesētu mūsu literatūra, māksla, teātris, kino un mūzika, vienlaikus ar mūsu mākslinieku, rakstnieku, mūziķu un citu radošo profesiju pārstāvju panākumiem tajās pašās ārzemēs.

Nobela prēmijas laureātu darbu iznākšana latviešu valodā un šo pašu darbu ignorēšana veikalu plauktos. Rakstnieki, kas raksta, bet nelasa, un lasītāji, kuri... arī nelasa.

Tā visa ir mūsu ikdiena, un Latvijas kultūrtelpas noslēgtība vai atvērtība lielākoties tomēr mājo katra galvā. Tomēr ir kādas kopīgas tendences un nostādnes, vēlmes, vajadzības un realitāte. Kāda tā ir, veroties rakstnieka un režisora acīm? Par to diskusijā.

Ieeja brīva. Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.


 Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus