Blogs

 
Dace Bumbiere-Augule

Svētku sajūtas

Nupat, nupat vēl vai citiem tūdaļ, tūdaļ Ziemassvētki, pārbagāti ar vizuļiem un krāšņiem rotājumiem pilsētās, veikalos un mājās. Katrs esam centies savā sirdī, nosargāt svētku brīnumu, kamēr apkārtējā pasaule griežas kā sniega putenis kristāla bumbā. Arī muzeji šajā svētku burzmā ir darbīgi strādājuši, atklājuši izstādes, rīkojuši pasākumus, dažādas darbnīcas un gandrīz visur smaržoja pēc piparkūkām. Dažos muzejos sarīkotas tematiskas izstādes, daži svētku noskaņu centušies radīt virtuāli. Tomēr reti kurš muzejs šos tik ļoti gaidītos svētkus paspilgtina ar tām tematiskām bagātībām, kuras ir viņu krājumos.

Plašajā interneta informācijas laukā gribu izcelt trīs muzejus, kuru sagatavotie stāsti paspilgtināja manas Ziemassvētku noskaņas:

            Jau trīs gadus ar patiesi interesi svētku gaidīšanas laiku pavadu kopā ar Rundāles pils Adventes kalendāru, kurā katru dienu (24 dienas) var atvērt vienu lauciņu un virtuāli tuvplānā izpētīt kādu pērli no pils porcelāna kolekcijas.

             

            Gatavot un rakstīt īstus svētku apsveikumus mani šogad iedvesmoja Rakstniecības un mūzikas muzejs, kurš īsi pirms svētkiem publicēja 10 slavenu rakstnieku un mūziķu izvēlētas un rakstītas svētku kartītes. Arī muzeja mēneša priekšmets – Ziemassvētku korālis Tālivalža Ķeniņa aranžējumā – ļāva noskaņoties svētkiem.

                

            Patiesi sirsnīgs, asprātīgs un pārdomāts ne tikai Ziemassvētku un Gadu mijas laikā, bet arī citos svētkos un sabiedrībai nozīmīgu notikumu sakarā ir Fotogrāfijas muzeja nedēļas priekšmets. Šoreiz svētku sajūtu uzbūra 1920-1930.gadu fotonegatīvs no Strenču fotodarbnīcas.

                 

Lai 2017.gads mums radošs un iedvesmām bagāts!

03.01.2017
 
blog comments powered by Disqus